TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu
  • 18.02.2016
  • 3,251

1987 yılında Ankara  Üniversitesi  Diş Hekimliği  Fakültesinden  mezun olan  Eskitaşçıoğlu aynı yıl  Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. 1991 de  Bilim Doktoru ünvanı aldı. 1996 da Doçent, 2002 yılında Profesör oldu.
Prof. Dr. Gürcan Eskitaşcıoğlu’nun dental implantlar, dental fiberler, adeziv restorasyonlar, seramikler, CAD/CAM, biomekanik ve biyomimetik ile  ilgili ‘‘40  tanesi Science Citation Index'e giren dergilerde’’ yayımlanan 100 ün üzerinde bilimsel çalışması ve  bu makalelerine yapılan atıflar bulunmaktadır. Çok sayıda uluslar arası / ulusal bilimsel çalışma ve konferansları olan Prof. Dr. Eskitaşcıoğlu, Prof. Dr. Marco Ferrari’nin 2008 yılında yayınlanan ‘Fiber Post and Endodontically Treated Teeth: A Compeulunmandium of Scientific and Clinical Perspectives’ adlı kitabına bir bölüm yazmıştır.
 Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu  IAD, IADR, EPA, TPİD, ADO, TDB üyesi, TDB Akademi Yönetim Kurulu  Üyesi ve ADD Başkanıdır.