TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Doç. Dr. Önjen Tak
  • 18.04.2017
  • 946

2004 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Dr. Önjen TAK, 2008 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nı kurdu ve 2009-2014 yılları arasında dekan yardımcısı olarak görev yaptı. 2017 yılında Doçent ünvanını aldı.

Dr. TAK, “RWTH Aachen University, Aachen Institution for Laser Dentistry”de mastership programını tamamladı. 2012 yılından itibaren ITI Türkiye-Azerbaycan Bölümü İzmit Çalışma Kulübünün direktörü, 2014 yılından itibaren ise “Global Dişhekimliği Derneği”nin yönetim kurulu üyesidir.

International Team of Implantology (ITI), Global Dişhekimliği Derneği, International Congress of Oral Implantologists (ICOI), Türk Oral İmplantoloji Derneği (TOID), Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği (TPID), World Academy for Education in Laser Dentistry (WALED) ve European Prosthodontic Association (EPA) derneklerinin üyesidir.

Prostodonti ve İmplantoloji alanlarında kurslar ve konferanslar vermeye devam eden Dr. TAK’ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 20’nin üzerinde bilimsel makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çok sayıda sözlü sunumu ve posteri bulunmaktadır.

Halen Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda bölüm başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.