TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Prof. Dr. Atilla Sertgöz
  • 18.02.2016
  • 2,642

Prof. Dr. Atilla Sertgöz

Dr. Sertgöz 1986 yılında Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1998 yılında aynı fakültenin Protetik Diş Tedavisi Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak görev yapmaya başlamıştır. 1993 yılında dental implantların biyomekaniği üzerine yaptığı doktora tezini bitirmiştir. 1996 yılında doçentliğe yükseltilmiştir. 2001 yılında ise Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim dalına profesör olarak atanmıştır. Dr. Sertgöz 2012 yılında Amerika’nın Miami kentindeki Nova Southeastern Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Dr. Sertgöz ImplanTR dergisinin editörlüğünü yapmıştır. Ayrıca Türkiye’de tanınmış birçok dişhekimliği dergisinin bilimsel yayın kurulunda yer almaktadır. Dr. Sertgöz International Congress of Oral Implantologists, EDAD ve TDB gibi dernek ve kuruluşların üyesidir. 2004 yılından itibaren International Team for Implantology  (ITI) nin aktif üyesidir.

Dr. Sertgöz 2012-2014 yılları arasında İstanbul Dİşhekimleri Odası yönetim kurulunda eğitim komisyonu başkanı olarak görev yapmıştır. 2014 yılında yapılan seçimlerde tekrar yönetim kuruluna seçilmiş ve eğitimden sorumlu üye olarak aynı kurulda görevine devam etmektedir. Dr.Sertgöz gerek ülke içi gerekse ülke dışında yapılan birçok kurs, profesyonel organizasyon, çalışma grupları, hands-on kurslar gibi etkinliklerde yer almıştır. İlgi alanları implant destekli protezler, restoratif dişhekimliği, bilgisayar yönlendirmeli implantoloji ve CAD-CAM teknolojileridir. Birçok dergi ve kitaplarda makale ve atıfları bulunmakta olup, yurtiçi ve yurt dışı birçok konferans vermiştir.