TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Prof. Dr. Hakkı Tanyeri
  • 18.02.2016
  • 5,969


İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden 1979 yılında mezun olup, bir süre serbest hekimlik yaptıktan sonra, Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 1988’de Doktor, 1995’de Doçent ve 2001’de Profesör ünvanlarını aldı. 
Ağız Diş Çene Hastalıkları Bilim Dalı’nda iki dönem bilim dalı başkanlığı yapmıştır. 2002-2005 ve 2013 yıllarında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.
Prof. Tanyeri’nin klinik çalışmaları oral cerrahi, implantoloji ve ağız hastalıkları üzerine yoğunlaşmıştır. Bu konular üzerine pek çok ulusal ve uluslararası kongreye konuşmacı olarak katılmıştır.Uluslararası bir kongre olan European Association of Oral Medicine’in 2014 kongresinde kongre başkanlığı yapmıştır.Yayınlanmış 7 kitabının  yanı sıra çeşitli kitaplarda yazmış olduğu bölümler ve çok sayıda  yayınlanmış yerli ve yabancı 150’nin üzerinde makalesi bulunmaktadır.  
Yurtdışı deneyimleri olarak, 1990 yılında Honorary Registar olarak, İngiltere Londra’da Queen Mary’s University Hospital’da ve 1998-1999 arasında Graz, Avusturya Karl-Fransez Universitaet’de görev yapmış, Erasmus programı çerçevesinde Finlandiya Oulu Üniversitesinde çalışmalarda bulunmuştur. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız,Diş,Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesidir
Halen;
    İ.Ü Diş Hekimliği Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi
    Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği Üyesi
    European Association of Oral Medicine Üyesi
    İ.Ü Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi  Yayın Kurulu Başkanı