TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Prof. Dr. Cumhur Bülent Uludağ
  • 18.02.2016
  • 1,809

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1983 yılında mezun olduktan sonra aynı fakültenin protez anabilim dalında aynı yıl doktora programına başlamıştır.1988 yılında doktor unvanı  aldıktan sonra 1991 yılında yardımcı doçent,  1993 yılında doçent olmuş ve 1998 yılında profesorlüğe atanmıştır. 
Hassas tutuculu protezler , implant destekli overdenture uygulamaları , implant destekli protezlerde klinik uygulamalar , overdenture uygulamaları, fotoelastik stress analizi, porselen uygulamalarında renk çalışmaları  konularında yurtiçi ve yurtdışı  yayınları bulunmakta ve bu konularda mezuniyet öncesi ve sonrası  dersler vermektedir.
Türk Diş Hekimleri Birliği , Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği , International Association of Dental Research gibi kuruluşlara  üyedir. Ayrıca International  Journal of Oral Maxilofacıal Implants, Journal of Biomechanics, Annals of Biomedical Engineering, Journal of Prosthodontics gibi dergilere hakemlik yapmıştır.Türkiye Klinikleri Diş Hekimliği Bilimleri Dergisinde protez bölüm editörü olarak çalışmaktadır . Evli ve iki çocuk babasıdır.