TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Prof. Dr. Tamer Erdem
  • 18.02.2016
  • 1,872

Prof. Dr. Tamer Erdem

10 Temmuz 1961 tarihi Zonguldak doğumluyum. İlköğrenimimi Ataköy Muhittin Üstündağ İlkokulu’nda tamamladıktan sonra 1981 yılında İstanbul Galatasaray Lisesi’nden mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’ne kayıt oldum. 

Fakülte eğitimimi 1986 yılında tamamladım ve 1987 yılında aynı Fakülte’nin Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı, Oral Diagnoz ve Radyoloji Bilim Dalı’nda Doktora Öğrencisi ve Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladım. Doktora Öğrenciliğim sırasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Radyodiagnostik Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Erdem GÖKMEN ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Öner ESEN ile rotasyoner olarak çalıştım. 3 Mayıs 1993 tarihinde hazırladığım “Periapikal lezyonların ayırıcı tanısında bilgisayarlı tomografinin rolü” başlıklı doktora tezi ile Dr. Med.Dent. ünvanını aldım. 1 Ekim – 31 Aralık 1995 tarihleri arasında Fransa’da Paris XII. Akademi, Centre Hospitalier Universitaire de Bicêtre Radyoloji Kliniğinde Prof. Dr. Michel BLERY ve Prof. Dr. Dominique DOYON ile maksillofasial radyoloji konusunda staj yaptım. 

15.10.1996 tarihinde Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim Dalı’nda Üniversite Doçenti, 16.02.2006 tarihinde Profesör ünvanını aldım. 

2014 yılından itibaren Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmekteyim.