TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ

Konferanslar (K)
 • 26.03.2018
 • 787

Başlangıç ve Orta Seviye İmplant Uygulamaları Sütur Teknikleri

 

TDB Akademi, dişhekimlerinin vermekte oldukları ağız-diş sağlığı hizmetinin kalitesini yükselterek toplumun ihtiyaçlarının daha etkin bir şekilde  karşılanabilmesi için bilimsel temelli bilgi güncelleme ye ve gelişmeye imkan verecek konferanslar programlamıştır. TDB Akademi gerek konuları gerekse konuşmacıları ile geniş bir yelpazede planladığı bu konferanslarla meslektaşlarının mezuniyet sonrası meslek hayatlarında ihtiyaçları olan sürekli değişim ve gelişime katkı vermeyi hedeflemektedir.


Mesleki gelişim için düzenlenen bu konferanslara katılım ücretsiz olup kayıt zorunludur.   

 

Diş hekimliğinin modern çağı implantların icadıyla başladı. O dönemden günümüze kadar milyonlarca dental implant hastaları ile buluştu ve bu sayı  başarılı tedavilerin gerçekleşmesi, biyomateryallerin sürekli gelişmesi ve sosyal medyanın pozitif gücü sayesinde de katlanarak artmaya devam etmektedir. Dolayısıyla günümüz muayenehane pratiğinde çok yaygın bir tedavi seçeneği olan implantolojiyi her diş hekimi bilmeli, basit ve orta seviyedeki tedavileri hastalarına tüm detayları ile sunup gerçekleştirebilmelidir. Bunu yapamayan hekimleri yakın gelecekte hastalar sorgular hale gelecektir.

 

Başarılı bir implant tedavisi için, işleme başlamadan önce hastanın detaylı ön değerlendirilmesi yapılmalıdır. Bu hazırlık aşamasında, hastanın tıbbi öyküsü, kapsamlı şekilde alınmalı, gerekli muayeneleri yapılmalı, radyografiler değerlendirilmeli ve isteğe bağlı olarak kılavuz şablonların yapılması tamamlanmalıdır.

 

Tedavi planlaması tamamlandıktan sonra, kullanılacak olan implant tipini seçmek ve cerrahi malzemeleri hazırlamak gerekir. Kullanılacak olan sistemin özellikleri ve topografisini iyi bilinmelidir. İmplantoloji alanı sürekli gelişen bir alan olduğu ve biyoteknolojideki gelişmelerden direkt etkilendiği için hekimlerin bilgilerini sürekli güncel tutması faydalı olacaktır. Günümüzde çok fazla firma çok fazla seçenek sunmaktadır. Bu seçenekleri değerlendirirken hekim firmanın tavsiyesine göre değil, yapılacak olan işleme göre seçimini yapmalıdır.

 

Bu konferansımızda muayenehane pratiğinde rahatlıkla yapılabilecek basit ve orta seviyedeki implant tedavisi seçenekleri, anatomik bilgiler, cerrahi püf noktaları, kullanılacak materyal seçimleri ve geçen 15 yıllık implantoloji hayatımdaki tecrübelerim çok sayıda görselle anlatılacaktır.

 • İlgili Kişi

     0346 221 14 19
     

 • Bilgi

  Etkinlik No :
  Etkinlik Türü : Konferans
  Etkinlik Alanı :

 • Zaman

 • Yer

  Sivas Ağız Diş Sağlığı Hastahanesi Seminer Salonu

 • Ücret