TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ

Uygulamalı Kurslar (UK)
 • 19.02.2016
 • 3,590

Endodontide Temel Prensipler ve Uygulamaları Uygulamalı Kursu (UK 007)

 

Ağız-diş sağlığı hizmetlerinin kalitesinde güncel bilginin beceriye dönüştürülmesindeki seviye önem taşımaktadır. Klinik başarının olmazsa olmazı dişhekimi manüplasyonundaki yeterlilik ve başarının geliştirilmesi için TDB Akademi, etkinlikleri arasında uygulamalı kurslara da yer vermiştir. Bu eğitimlerle güncel bilimsel bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi hedeflenirken, kurs konularında geniş deneyime sahip akademisyenlerle bire bir mesleki iletişim kurulabilecek ve kurs bitiminde yapılacak mesleki sınavla kurstan kazanılan eğitimin ölçme ve değerlendirmesi yapılmış olunacaktır.


Kurslar Cuma, cumartesi ya da hem Cuma-cumartesi olmak üzere tek ya da 2 gün olarak planlanmış olup katılımcılar için farklı kategorilerde ücretlidir. Ön kayıtla başvuruların alınacağı uygulamalı kurslar sonrasında katılımcılara kurs sertifikası verilecektir.  

 

Endodonti pratiği kursu, ABD de temel endodonti ders kitabı olarak okutulan, ve çevirisini yapmış olduğum aynı adı taşıyan eser kaynak olarak kullanılarak hazırlanmıştır.

Bu pratik eğitim öncelikle endodonti kapsamı içindeki sistemleri tanımlamak ve bunu devamında tanı yöntemlerinden başlayarak, tedaviye çözüm sunmak biçiminde devam etmektedir. Nihayetinde ilkelerden sapma ile oluşabilen sorunlar ve tedavi alternatifleri ile son bulmaktadır. Sırasıyla «Pulpa hastalıkları, Periapikal doku hastalıkları tanı yöntemleri», « Pulpası canlı dişlerde ve Periapikal sorunları olan enfekte dişlerde tedavi yöntemleri incelenmektedir. Görüntüleme, Çalışma boyu tayini, yıkama ve yıkama solüsyonları, kanal içi medikamanları, kanal şekillendirme yöntemleri, kök kanalı dolgu maddeleri ve kanal doldurma yöntemleri pratik olarak «hands-on» uygulamalı olarak yapılmaktadır.

En sonunda endodontinin  ‘ Gerçekten etkili yıkama yapabiliyor muyuz ? Nasıl yapabiliriz ?‘’,  Kanaldan medikamanı tam olarak  çıkarabiliyormuyuz? Kalmasının sakıncası ve çıkarılma şartı ve yöntemi nedir? ‘’  Retreatment, MTA uygulaması, Kanalda alet kırılması, Periapikal lezyonlu dişlerde tedavi yöntemleri, Tek seansta kanal tedavisi , şimdi dünyadaki yeni bakış açısı olan ‘’ Minimal İnvaziv Endodonti ‘’  gibi endodontinin gizemlerine değinilerek  bağlantılı alternatif çözümler anlatılacak ve uygulanacaktır.

Prof. Dr. F. Raif Erişen'in "Endodonti; Temel İlkeler ve Uygulamalar" Başlıklı Sunum Dosyası İçin Tıklayınız.

 • Bilgi

  Etkinlik No : UK 007
  Etkinlik Türü : Uygulamalı Kurs
  Etkinlik Alanı : Endodonti

 • Zaman

  17 Aralık 2016 09.00-18.00

   

 • Yer

  ANKARA
  Kızılırmak Mah. 1446. Cad. Alternatif İş Merkezi No:12/38 Çukurambar - Çankaya/ANKARA

 • Ücret

    Toplam
  TDB Üyesi 250TL
  TDB Üyesi Değil 375TL
  Yeni Mezun * 125TL
  * 2011 - sonrasi mezunu ve TDB  uyesi olmak