TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ

Konferanslar (K)
 • 19.02.2016
 • 2,391

Kök Kanalı Tedavisi : Bildiklerimiz, Yapmadıklarımız... (K 008)

 

TDB Akademi, dişhekimlerinin vermekte oldukları ağız-diş sağlığı hizmetinin kalitesini yükselterek toplumun ihtiyaçlarının daha etkin bir şekilde  karşılanabilmesi için bilimsel temelli bilgi güncelleme ye ve gelişmeye imkan verecek konferanslar programlamıştır. TDB Akademi gerek konuları gerekse konuşmacıları ile geniş bir yelpazede planladığı bu konferanslarla meslektaşlarının mezuniyet sonrası meslek hayatlarında ihtiyaçları olan sürekli değişim ve gelişime katkı vermeyi hedeflemektedir.


Mesleki gelişim için düzenlenen bu konferanslara katılım ücretsiz olup kayıt zorunludur.   

 

Kök kanalı Tedavisinde Başarıya giden yol yıllar öncesinde saptanmıştır. Başarıya giden yolda, önce doğru bir teşhisin yapılması kaçınılmazdır.

Teşhisin ardından yapılması gerekenler ; her dişe has giriş kavitesinin doğru açılması, kök kanallarının etkin bir şekilde şekillendirilmesi ve yıkanması ardından da kök kanallarının üç boyutlu olarak doldurulmasıdır.

Bu işlemlerin her birinin atlanmadan ve etkin  bir şekilde yapılması, başarılı bir kök kanalı tedavisi için kaçınılmazdır.

Gelişen teknoloji ve yeni yöntemler bu aşamaların etkinliğini ve başarısını her geçen gün artırmaktadır.

Bu konuşmada kök kanalı tedavisinde  “teşhisten kök kanallarının doldurulması” na kadar  yeni önermelerle başarıya giden yolda yapmamız gerekenler anlatılacaktır...

 • Bilgi

  Etkinlik No : K 008
  Etkinlik Türü : Konferans
  Etkinlik Alanı : Endodonti

 • Zaman

  TARİH 11 Mayıs 2016
  SAAT 17.00-18.00 İkram 18.00-20.00 Konferans

 • Yer

  ANKARA
  Kızılırmak Mah. 1446. Cad. Alternatif İş Merkezi No:12/38 Çukurambar - Çankaya/ANKARA

 • Ücret

  Katılım ÜCRETSİZDİR.

  Kayıt ZORUNLUDUR