TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ

Konferanslar (K)
 • 19.02.2016
 • 2,465

Periodontal Doku Yıkımı Olan Hastaların Tedavi Sürecinin Muayenehane Pratiğinde Yönetimi (K 009)

 

TDB Akademi, dişhekimlerinin vermekte oldukları ağız-diş sağlığı hizmetinin kalitesini yükselterek toplumun ihtiyaçlarının daha etkin bir şekilde  karşılanabilmesi için bilimsel temelli bilgi güncelleme ye ve gelişmeye imkan verecek konferanslar programlamıştır. TDB Akademi gerek konuları gerekse konuşmacıları ile geniş bir yelpazede planladığı bu konferanslarla meslektaşlarının mezuniyet sonrası meslek hayatlarında ihtiyaçları olan sürekli değişim ve gelişime katkı vermeyi hedeflemektedir.


Mesleki gelişim için düzenlenen bu konferanslara katılım ücretsiz olup kayıt zorunludur.   

 

Periodontal hastalığa bağlı olarak gelişen sert ve yumuşak doku yıkımı birçok toplumda olduğu gibi Türk toplumunda da çok yaygın bir olgudur. Bu durum başta protetik ve restoratif diş hekimliği yaklaşımları olmakla birlikte, birçok tedavinin başarısını etkileyen veya uygulamasını zorlaştıran bir durumu da beraberinde getirmektedir. Bunun yanı sıra hastalarımız açısından da periodontal tedavi süreci ve sonrasında yaşananlar belli şikayet ve beklentileri beraberinde getirmektedir. Tüm bu olumsuzluklar diş hekimlerinin periodontal hastalık görülen bireylerde tedavi planlamasında zorluklar ortaya çıkarmaktadır.
Konferansta muayenehane pratiğinde periodontal hastalığa sahip bireylerin tedavi planlamasındaki endişelere, tedavi sürecinde karşılaşılabilecek zorluklara ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalara çeşitli olgu örnekleri üzerinden değinilecektir. 

 

 • Bilgi

  Etkinlik No : K 009
  Etkinlik Türü : Konferans
  Etkinlik Alanı : Periodontoloji

 • Zaman

  TARİH 25 Mayıs 2016
  SAAT 17.00-18.00 İkram 18.00-20.00 Konferans

 • Yer

  ANKARA
  Kızılırmak Mah. 1446. Cad. Alternatif İş Merkezi No:12/38 Çukurambar - Çankaya/ANKARA

 • Ücret

  Katılım ÜCRETSİZDİR.

  Kayıt ZORUNLUDUR